Ogłoszenia Duszpasterskie – 03.07.2022

XIV Niedziela Zwykła

1. XIV Niedziela Zwykła, trwa czas wakacji – dzieciom, młodzieży i rodzicom

życzymy  wielu radości i dobrego wypoczynku, pamiętajmy w czasie wakacji o niedzielnej Mszy św., codziennej modlitwie i czytaniu Pisma Św.; nie zapominajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje godny strój.

– Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszych świątyniach

– o godz. 17.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca

2. Środa, 6 lipca,  wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

– o g.17.30 nowenna ku czci Matki Bożej Klewańskiej Wspomożycielki Wiernych. Intencje, dziękczynienia i prośby składamy w  zakrystii, kancelarii parafialnej i do puszki w kościele; o g.18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.

3. Czwartek, 7 lipca, pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne;

– o g.17.45, wypominki roczne, za zmarłych poleconych wspólnej modlitwie.

4. Piątek, 8 lipca, wspomnienie św. Jana z Dukli

– o g.17.45 koronka do Miłosierdzia Bożego;

– o g.20.30 Apel Jasnogórski.

5. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych, nie ma Mszy św. o godz. 11.30 z udziałem dzieci w kościele Zbawiciela.

6. Sobota, 9 lipca, ; o g.7.40 Godzinki z przesłaniem św. Jana Pawła II; .

Adoracja Najświętszego Sakramentu

7. W tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, i wtorek od g.17.00 do g.18.00; zachęcamy do modlitwy adoracji również w czasie wakacji; wybierz swój dzień i swoją godzinę; podejmij świadomie tę szczególną modlitwę w intencji własnej, swojej rodziny, Ojczyzny i naszej wspólnoty parafialnej.

Różaniec w intencji parafii

8. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii; do Księgi Różańcowej przy ołtarzu, wpisujemy imię i nazwisko, adres, swój dzień modlitwy, odmawiamy jedną część różańca (wskazana przy dacie).

9. Prasa religijna;  warto przeczytać, „Gość Niedzielny” – Święte wątpliwości, Męczennicy czasu rzezi, Zielony nieład; „Niedziela” – Odkryć sens cierpienia, Europa na zakręcie, Dziedzictwo, które łączy. Zachęcamy do lektury.

10. Z naszej wspólnoty odeszli do Domu Ojca + Franciszka Zglińska z ul. Piłsudskiego; + Henryk Krawczyk z Gorzowa Wlkp., Dobry Jezu a nasz Panie

11. Dziękujemy za wspólną modlitwę, troskę o parafię, rozpoczynającym wakacje życzymy pięknych dni; wszystkim składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pokoju serca.

ksiądz Kazimierz Małżeński CM

proboszcz z kapłanami Wspólnoty